15.01.2010 г. 19-00 ч.

Яна-1(Ресен) – Емералд (ВТ) 3:0

Яна-1е събрал силен състав – личат имената на бивши футболисти на „Локомотив“ (ГО) като Милен Цветанов, Евгени Цачев и Петьо Ламбов. Тук е и неостаряващият голмайстор Петър Рачев. Именно той с чудесен шут от движение даде гол преднина за ресенския тим в 5-та минута. В самия край на полувремето втори футболист с прякор Мечката се разписа в днешния ден. След като Николай Боянов стори това за „Дебелец“, Милен Цветанов не остана по-назад и затвърди превъзходството на Яна-1. Втората част протече в спокойно темпо, а минута преди края Евгени Цачев направи още по-убедителна победата на своя отбор.

21 януари 2010 г.

19:00 ч.,група В - Промил (ВТ) - Яна-1 (Ресен) 0:8

С оглед на развоя от първите срещи в групата въпросът тук бе с колко гола „Яна-1" ще победи. Още в 4-та минута обичайният голмайстор Петър Рачев със завъртане прати топката в мрежата на „Промил“. Бившият футболист на „Локомотив“ (Горна Оряховица) Петьо Ламбов направи 2:0 в 9-та, а до края на полувремето Рачев оформи своя хеттрик. Великотърновци създадоха две добри положения за гол, но Цветомир Цветанов се намеси чудесно. През втората част „Яна-1" продължи да играе спокойно и да покачва резултата. Друг бивш състезател на „Локо“ – Евгени Цачев, заби петия гол, а Петър Рачев реши да направи хеттрик и през второто полувреме и завърши мача с шест попадения. Това му отреди първото място при реализаторите до момента. „Промил“ имаше чудесна възможност за почетен гол, но влязлата като резерва бивша футболистка на „Болярки“ Моника Кирвикова не успя да преодолее Цветанов от дузпа.

25 януари 2010 г.

19:00 ч.,група В - Яна-1 (Ресен) - Органза (ВТ) 6-2

Очакванията в третата среща бяха за победа на Яна-1 и след 13 минути игра ресенският тим вече изглеждаше сигурен в поредния си успех. И как няма да бъде, като Петър Рачев продължава да вкарва с лекота и именно той на два пъти разстреля противниковия вратар.Яна-1 заигра спокойно, след като поведе, и не позволи на „Органза“ да стигне до опасни ситуации до почивката. Пет минути след началото на втората част вече бе 5:0. Този път Рачев асистира, а точен бе Андон Андонов. След него се разписаха Георги Иванов и Милен Цветанов – Мечката, а в 27-та минута с хубав шут отдалеч Здравко Николов намали. Бившият състезател на „Локомотив“ (Горна Оряховица) Петьо Ламбов вкара шестия за победителите, а Цветан Цонев оформи крайния резултат. Яна-1 вече е сигурен за осминафиналите след три победи и голова разлика 17:2.

29 януари 2010 г.

qna resen-boliarsko selo pic01.jpg (178793 bytes) qna resen-boliarsko selo pic02.jpg (160960 bytes)

19:00 ч.,група В - Болярско Село (Арбанаси) - Яна-1 (Ресен) 0-1

Фаворитите в група „В“ се изправиха един срещу друг в спор за първото място и оправдаха очакванията на публиката за интересен и стойностен двубой. През по-голямата част от двубоя Яна-1 имаше превъзходство и заслужено спечели трите точки, въпреки че и „Болярско село“ създаде няколко добри положения. Едиствения гол вкара бившият футболист на „Локомотив“ (ГО) Петьо Ламбов, който от сравнително малък ъгъл успя да прати топката в мрежата в 13-ата минута. След почивката нови попадения не паднаха, а съперниците впечатлиха с коректната си игра, въпреки че имаше интрига до края на срещата. Опитите на „Болярско село“ за изравняване обаче се оказаха напразни и така Яна-1 спечели безапелационно групата с 4 победи от 4 мача. В последния си двубой  „Болярско село“ излиза срещу „Емералд“ в спор за второто място, като равен ще е достатъчен за тима, кръстен на хотелски комплекс в Арбанаси.

5. Промил (ВТ)                                        4     5:22      1

Осминафинали – 8 и 9 февруари (понеделник и вторник)

Понеделник  – 08.02.2010

17:00 ч. Яна-1 (Ресен) – „Роси“ (ВТ) 2:4

Яна-1 излезе със самочувствието на тим, който бе спечелил четири победи в групата си. „Роси“ пък се класира на второ място в своята с по-добра голова разлика от третия. Три минути след началото ресенският отбор вече водеше с 1:0 след попадение на Павел Гицов. Изглеждаше, че днешният двубой ще бъде отново успешен за Яна-1, но към края на полувремето ситуацията на игрището се промени коренно. Юлиян Йорданов в 15-ата минута изравни, а две по-късно Стефан Хаджикостов направи обрата пълен. Андон Андонов от Яна-1 пък получи червен картон, след като спря непозволено противников нападател. При въпросната ситуация играчът на „Роси“ успя да вкара топката, но попадението не бе зачетено. Великотърновци отбелязаха повече попаденияи през втората част. Евгени Личев в 30-ата минута и Юлиян Йорданов в 35-ата направиха разликата твърде голяма и отчаяха противниците си. Павел Гицов в 36-ата върна едно попадение, но силите на ресенския тим не стигнаха за нещо повече. Петър Рачев изтърва две положения през втората част и отпадна от надпреварата като водач при голмайсторите с 9 попадения.